Welsh cakes

Welsh cakes

  • porce:

    12

  • časomíra:

    20 minut

  • náročnost:

    jednodušší než ostříhat velškou ovci

Nákupní seznam

Kousek od Abergavenny na jednom z mnoha zelených kopců bydlí jedna stará a velice moudrá ovce jménem Abertha. Ostatní ovce se k ní jezdí radit o všech možných ovčích věcech a minulý rok k ní prý dokonce přijela na konzultaci i mladá ovčí celebrita Canaid až z Bathu. Canaid těsně před tím nazpívala svoje nové album “Béééba bááá”* a v ovčích kuloárech se proslýchalo, že má problémy se závislostí na Crovectu (léku proti klíšťatům a parazitům po kterém se hubne).

 

Abertha prý Canaid poradila, aby se přestěhovala na pokrokovou farmu do Christow, kousek od Devonu, kde chovají nové plemeno ovcí, které má jen málo vlny, samy ji pravidelně shazují a nemusí tak používat silný Crovect, ale spíše šetrnné přírodní prudukty. Bude pro ni prý lepší, když bude od Crovectu a svých starých VIS** přátel co nejdál.

 

Poslední zprávy nasvědčují, že si Canaid Aberthinu radu vzala k srdci, podle článku který vyšel minulý týden v časopise Shogue, ve kterém se Canaid objevila na premiéře dlouho očekávaného dokumentu 13. chlívek ovečky Shaun.

Podle článku Canaid devonská tráva prospívá a vypadala prý “vypaseně a velice zdravě” a nechala si upravit svoji kučeravou vlnu na “sexy jarní střih”. Ve VIS stádech se prý bečí i o tom, že si Canaid v Devonu našla i novou lásku a chystá i další album, kde mimo jiné pedstaví svůj cover populární písně Baa baa black sheep.

Ovčí trhák toto! Tak budeme držet ovcím z UK palce a k tomu si uděláme Welsh cakes! To by je podle mě určitě potěšilo!

 

*Buď moje jehňátko (překlad autorky)

**very important sheep

postup

1

Připraveni na výlet do Walesu? Tak jo! Na YouTube nahodíme Welsh playlist, smícháme koření a do větší mísy prosejeme mouku s práškem do pečiva a solí. Přidáme koření a dobře promícháme. Voňavý základ na světě! Máslo nakrájíme na kostičky, přidáme k mouce a prsty vypracujeme do jemné žmolenky.

 

 

 

 

 

2

Paráda, žmolenka doma, tak přidáme rozinky a cukr, promícháme a nakonec přilijeme vidličkou prošlehané vejce.

3

Všechnu krásu v míse dobře promícháme a vypracujeme do těsta. Je to pohodička a nejlépe to jde rukama. Těsto na světě, tak si připravíme lehce pomoučený vál, dáme na něj kus těsta, které rukou stlačíme asi na půl centimetru a pak už jen vesele vykrajujeme hrdlem skleničky. Jde to super, co? Radost na místě!

4

Jdeme do finále a žhavíme pánev. Nebudeme to úplně přehánět, stačí mírný plamen. Máslo necháme rozpustit a pak už do pánve poskládáme Welsh cakes a opékáme z každé strany asi 4 minuty nebo prostě až chytí hezkou barvu. Hotovka! Jsme Welsh!

Balíme batůžky a jedeme do Walesu? Welsh cakes to všechno začíná, ale zdaleka nekončí!))

Za recept děkuju kamarádovi Samovi, který se stará nejen o to, abych měla přehled v britské kuchyni, ale taky neúnavně rozvíjí moji anglickou slovní zásobu.)

Komentáře